Niezwykły kolarski weekend nad Bugiem

16.09.2014

To było prawdziwe kolarskie święto na pożegnanie lata. W ten weekend w Janowie Podlaskim można się było ścigać z Czesławem Langiem w „Wyścigu po pomoc”

"Wyścig po pomoc" szlakiem nadbużańskich dworów

29.08.2014

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wyjątkowym kolarskim weekendzie. W dniach 13-14 września w Janowie Podlaskim i okolicach odbędzie się „Wyścig po pomoc” – dwudniowa kolarska impreza charytatywna, której głównym celem jest zbiórka pieniędzy dla dzieci chorych na cukrzycę. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Czesław Lang, który oczywiście wystartuje w wyścigu. 

Kowal i Kozela ponownie najlepsi w PP w maratonie MTB, świetna frekwencja w Krokowej

06.07.2014


Mariusz Kowal i Karolina Kozela ponownie okazali się najlepsi w zawodach Pucharu Polski w maratonie MTB z cyklu Skandia Maraton Lang Team. Liderzy klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w maratonie MTB zwyciężyli w wyścigu w Krokowej. Podobnie było tydzień wcześniej w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zawody w nadmorskiej gminie przyciągnęły ponad tysiąc uczestników, co było drugim najlepszym wynikiem w tym roku (po Krakowie). Kolarze chwalili przygotowanie trasy, a jednocześnie podkreślali jej trudność. Kłopoty sprawiała jazda w piachu, oraz dość mocny wiatr. Na szczęście pogoda dopisała i tym razem nie trzeba było zmagać się z błotem.

Licencjonowani kolarze rywalizowali o punkty w Pucharze Polski na najdłuższym dystansie Grand Fondo (98 km). Jako pierwszy swojej szansy szukał Bartosz Banach (HOTEL CZTERY BRZOZY GDAŃSK), który zaatakował pod koniec pierwszego okrążenia. Mariusz Kowal dzięki dobrej pracy kolegów z drużyny JBG-2 Professional MTB Team zlikwidował tę ucieczkę, a później powiększał przewagę nad rywalami. Linię mety lider Pucharu Polski minął przed Bartłomiejem Wawakiem.

- Chciałbym podziękować kolegom z drużyny. Trasa była dziś bardzo ciężka i sam nie dałbym rady dogonić Bartka - powiedział Kowal.

Wśród zawodniczek Pucharu Polski zwyciężyła Karolina Kozela (Cyclo Trener Team), która również umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PP. Wśród wszystkich pań najszybsza była natomiast Magdalena Hałajczak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Na dystansie MINI (49 km) najszybszy okazał się Przemysław Mikołajczyk (Sante BSA Whistle Team), a na MEDIO (76 km) Grzegorz Czetyrko (KOLARZYK FUJI Olsztyn).

Na PREMII SHIMANO, która usytuowana była na 15 kilometrze, najlepsze czasy zanotowali Przemysław Rozwałka (MINI, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team/OSP Lipno), Bartosz Kołodziejczyk (MEDIO, Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Patryk Piasecki (GRAND FONDO, JBG-2 Professional MTB Team).

Zawody w Krokowej były bardzo udane, zabawę uczestnikom ułatwiała dobra pogoda. Wójt gminy Henryk Doering podkreślał, że Skandia Maraton Lang Team pełni ważną rolę w promocji regionu i zwiększa ruch turystyczny.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że impreza już po raz drugi gości w naszej gminie. Tym razem postawiliśmy na termin lipcowy, dzięki czemu pogoda jest dużo lepsza, niż rok temu w maju - cieszył się wójt Krokowej.

Tradycyjnie w cyklu SMLT wśród uczestników toczyła się walka o cenne nagrody. Najważniejszy jest konkurs "Camera Maraton", w którym nagrodą jest samochód osobowy Jeep Compass. W Krokowej promowany był także nowy model tej marki - Jeep Cherokee.

- To auto dostosowane do codziennego użytkowania, ale jednocześnie prawdziwy Jeep z dużą możliwością jazdy w terenie. Tam, gdzie Volvo i BMW kończą jazdę, Cherokee dopiero się rozkręca - podkreślał Krzysztof Kłos, Product Manager marki Jeep.

Nagrodami w cyklu SMLT są także zegarki Festina, odżywki Vitarade, okulary Superdry i stroje Quest.

W cyklu Skandia Maraton Lang Team nastąpi teraz przerwa do 27 września. Wtedy kolarze wrócą do ścigania w Dąbrowie Górniczej. Wszystkich spragnionych rywalizacji na rowerze już dziś zapraszamy na Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się 8 sierpnia wokół kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa.

Rowery dla domów dziecka

04.07.2014

Pierwsze rowery zdobyte dzięki charytatywnej akcji „Pozytywne obroty” trafiły już do domów dziecka w Krakowie i Warszawie. Uroczystego przekazania voucherów dokonali Prezes Zarządu Skandia Życie Paweł Ziemba i Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

Skandia Maraton Lang Team: Krokowa po raz drugi!

02.07.2014

Już 5 lipca Krokowa po raz drugi w historii będzie gościć uczestników cyklu Skandia Maraton Lang Team. - Liczymy na jeszcze lepszą frekwencję niż przed rokiem! - zapowiada Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

 

Grand Prix Polski już 5 lipca w Pruszkowie

02.07.2014

Reprezentanci 18 krajów, a także zawodowe grupy kolarstwa torowego wystartują w Grand Prix Polski, które odbędzie się w dniach 5-6 lipca na welodromie w Pruszkowie. Zawodnicy będą walczyć o punkty do rankingu UCI.

Rowerowy Weekend w BUKOVINA Terma Hotel Spa

18.06.2014

27.06. (piątek)

  • 12:00 – Konferencja prasowa Tour de Pologne Amatorów
  • 13:30 – Uroczyste otwarcie trasy Tour de Pologne i chrzest „Ściany BUKOVINA” w Gliczarowie. Odsłonięcie tablicy przy „Ścianie BUKOVINA”.
  • 16:00 – 19:00 – Zapisy na Skandia Maraton Lang Team.
  • 20:30 – 22:00 – Spotkanie z Czesławem Langiem, Ryszardem Szurkowskim oraz Leszkiem Piaseckim: prezentacja multimedialna, wspomnienia z kariery, praktyczne porady jak trenować, co jeść, wybór stroju kolarskiego. Zaproszenie uczestników Skandia Maraton Lang Team na trening trasą Tour de Pologne Amatorów z Czesławem Langiem, Ryszardem Szurkowskim i Lechem Piaseckim w dniu 29. czerwca.
  • Po spotkaniu będzie można zapisać się na trening trasą Tour de Pologne Amatorów z Mistrzami Kolarstwa.

« Poprzednia , 1 , 2 , 3 , ... , 14 , 15 , Następna »