11.09.2012

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB - Dąbrowa Górnicza

W najbliższą niedzielę 16 września w Dąbrowie Górniczej rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Impreza została zarezerwowana nie tylko dla kolarzy zawodowych, ale i wszystkich miłośników roweru, którzy będą walczyć o miano Mistrza Polski Amatorów w Maratonie MTB. 

Na całym świecie są tysiące miejsc, które swoje nazwy zawdzięczają dębom w  nich rosnących. Dąbrowa Górnicza nie dość, że jest właśnie jednym z takich miejsc, to także największe dębowe miasto w Europie. Jest miastem zielonym, bogatym  w  jeziora i lasy, które pozwala doskonale wypocząć po pracowitym dniu czy tygodniu. W najbliższą niedzielę, właśnie tutaj odbędzie się wyścig o miano Mistrza Polski w Maratonie MTB. Impreza została zaplanowana dla kolarzy zawodowych, ale i amatorów.  

Trasa w Dąbrowie Górniczej

Przebiega malowniczymi terenami rekreacyjnymi wokół Dąbrowy Górniczej, w sporej części wzdłuż zbiorników wodnych, ścieżkami asfaltowymi i drogami leśnymi. Zróżnicowana technicznie - początek i końcówka płaskie i asfaltowe, środek trasy trudny technicznie z licznymi podjazdami i zjazdami drogami szutrowymi i leśnymi. Trudność mogą sprawić miejscami piaszczyste drogi, a w czasie opadów błoto.

Dystans MINI -  bardzo szybki, bez trudnych zjazdów i podjazdów, przebiega głównie ścieżkami rowerowymi  i ubitymi drogami leśnymi.

Dystans MEDIO - początek i koniec jak w MINI.  W środkowej części wjazd w tereny leśne z dużą ilością interwałowych podjazdów i zjazdów, czasami trudnymi technicznie, szczególnie w przypadku deszczu. Podłoże w tej części wyścigu zróżnicowane.

Dystans GRAND FONDO - podobnie jak MEDIO z dwukrotnym pokonywaniem pętli z interwałowymi podjazdami i krótkimi, lecz miejscami niebezpiecznymi zjazdami.

Mistrzostwa Polski dla Zawodowców i Amatorów

O tytuł Mistrza Polski będą walczyli kolarze zawodowi w kategorii: Elita kobiet, Elita mężczyzn oraz Młodzieżowiec. Obowiązkowo muszą startować na najdłuższym dystansie Grand Fondo.

Walka o tytuł Mistrza Polski Amatorów w Maratonie MTB zostanie rozegrana na dystansach Mini, Medio i Grand Fondo z wyszczególnieniem na kategorie wiekowe, podobnie jak podczas Skandia Maraton Lang Team.

Atrakcje

Na wszystkich, którzy przyjadą do Dąbrowy Górniczej czeka masa kolarskich atrakcji. Tradycyjnie skorzystać będzie można z wozu wystawienniczo-serwisowego Shimano. Gościć będą przedstawiciele renomowanej marki Brunox. Pojawi się stoisko z odżywkami Vitarade, które trafią do każdego uczestnika w pakiecie startowym, aby nikomu nie zabrakło sił na trasie. Ponadto produkty Vitarade, ze specjalnej linii Skandia Maraton Lang Team znajdą się na bufetach. W miasteczku stanie także telebim, na którym będzie można obejrzeć relacje telewizyjne z poprzednich edycji oraz zapoznać się z aktualnymi wynikami. Dodajmy, że na wszystkich imprezach Skandia Maraton Lang Team swoje stoisko będzie miał Region Trentino. Zapraszamy również na zakupy do stoiska z kolarskimi ciuchami Vitesse.Ponieważ zamawialiśmy piękną słoneczną pogodę, już dziś zapraszamy do stoiska Polaroid, gdzie można m.in. nabyć okulary-nakładki przeciwsłoneczne na okulary optyczne. W strefie „przyjemności z oszczędzania” Skandii, dowiesz się nie tylko jak skutecznie zarządzać finansami osobistymi, ale również będziesz mógł wziąć udział w konkursach z nagrodami, a także zrelaksować się w specjalnej strefie.

Na antenie

Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Dąbrowy górniczej, lub będą chcieli zobaczyć własną rywalizację, jak i swoich bezpośrednich rywali w akcji, mogą obejrzeć zmagania kolarzy na antenie telewizji TVP, TVP Sport i TVP Info.

Relacja w TVP Sport (25 minut)
22 września o godz.: 16:00 (powtórki: 24 września o godz.: 17:50 i 26 września o godz.: 13:15)

Relacja w TVP Info (25 minut)
22 września o godz.: 23:18

Kronika w TVP 1
18 września o godz.: 16:54

Co dalej?

Jesteśmy już niemal na finiszu emocji związanych z Maratonami MTB organizowanymi przez Lang Team i Skandię. Decydujące starcie będzie miało miejsce w Kwidzynie (22 września), gdzie do zdobycia będzie podwójna pula punktów i poznamy triumfatorów klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team, a także zwycięzców Pucharu Polski.

Informacje o MISTRZOSTWACH POLSKI W MARATONIE MTB

Start: godz. 11.00  miasteczko zawodów parking przy NEMO - Park Hallera

Dystanse: MINI - 40 km MEDIO - 74 km GRAND FONDO - 108 km

Przewyższenia: MINI - ok. 50 m, MEDIO - ok. 350 m, GRAND FONDO - ok. 640 m

Trudność: 2

Bufety na trasie: MINI - 1, MEDIO - 2, GRAND FONDO - 3 

Biuro zawodów: w miasteczku zawodów Rynek Miejski

Numer alarmowy w trakcie maratonu: 725 705 655       

Dodatkowe informacje i regulamin na stronie: www.skandiamaraton.pl

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI